"Spostrzegaj! Mało jest zadań równie ważnych i świętych jak spostrzeganie" F. Buechner

Już wiosną ruszają treningi twórczości w Lesznie. Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków. Zajęcia poprowadzi arteterapeutka Martyna Czub. Odwiedzi nas również pedagog Bożena Roszak i odpowie na wszystkie pytania dotyczące dobrej komunikacji w rodzinie.

Sztuka to nie tylko zamknięte w drewnianych ramach płaskie płótna, wiszące w cichych salach muzealnych, „ciała obce”, nie mające związku z nami, ze światem, z życiem codziennym. To nie wytwory szalonego artysty. To nie odległe, niedostępne światy, do których nie mamy wstępu. Sztuka to okno, lustro, odzwierciedlenie wszystkiego co nas otacza. Nas samych. Wystarczy tylko odnaleźć drogę i wszystkimi zmysłami zagłębić się w te tajemnicze obszary.

Na warsztatach rozwijamy twórcze myślenie, uczymy się swobodnego wyrażania swoich myśli i emocji, skupiamy się na współpracy, rozwoju osobowości, rozwoju wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Ćwiczymy uważność na otaczający nas świat i jego strukturę, szukamy związków tam, gdzie trudno je dojrzeć (na pierwszy rzut oka!), staramy się przedstawiać bardzo oczywiste rzeczy w bardzo nieoczywisty sposób i twórczo rozwiązywać rozmaite problemy. A wszystko to po to, aby w końcu dokopać się do naszego nieszablonowego, zwariowanego, twórczego sposobu myślenia.

Nasz profil na facebook